fbpx

Első alkalommal adták át az innovatív ötleteket elismerő Gran Prize díjat

Első alkalommal adták át péntek este az általános emberi életminőség javítására irányuló és a szellemi teljesítmények ösztönzését elismerő svéd Gran Prize díjat Magyarországon: a kitüntetést Meskó Bertalan kapta az általa létrehozott Webicina nevű orvosi közösségi médiaplatformért.

A Webicina.com nemzetközi orvosi és e-páciens-közösségek bevonásával válogatja ki a világ legjobb minőségű közösségi médiaforrásait 140 betegségben és szakterületen, húsz nyelven, ingyenesen. A válogatott dinamikus webes források legfrissebb híreit egy egyszerűen használható, többnyelvű, személyre szabható aggregátoron keresztül teszi elérhetővé mindenki számára – tájékoztatta a Magyarországi Svéd Kereskedelmi Testület pénteken az MTI-t.

Fotó: ep-hagen.de

A Gran Prize Interdiszciplináris Díjat a testület alapította 2012 októberében azzal a céllal, hogy ösztönözze a Föld legégetőbb kihívásaira válaszoló kiemelkedő megoldásokat, projekteket a környezetvédelem, a fenntartható fejlődés, a dizájn, az orvostudomány, az egészségmegőrzés, a fejlesztés és az oktatás területéről. A díjat évente egy alkalommal adják át személyek, csoportok, vállalatok, egyesületek, szervezetek, intézmények vagy egyetemi hallgatók, hallgatói csoportok számára.
A bíráló bizottság a döntése során a projekt újszerűségét, társadalmi felelősségérzetét, fenntarthatóságát, környezettudatosságát, gazdasági hasznosításának lehetőségeit és technológiai aspektusát értékelte.
A kiírásra 47 értékelhető pályázat érkezett az ország minden részéről, ezekből ötöt válogatott be a zsűri a legjobbak közé.
A nyertes munkán túl bekerült a BioLan forradalmian új 100 százalékban naturális összetevőkből álló anyag, amelynek alapja az ipar számára értéktelen, likvidálandó hulladékpapír, a tanulás hatékonyságát növelő LEDU program, amely 3D-ben teszi lehetővé oktatási anyagok feldolgozását, a “bútor mindenkinek” projekt, amely az iskolai környezetet javítaná az egészséges valamint a fogyatékossággal rendelkező gyerekek igényeinek összehangolásával, valamint a Vita Infinita online közösségi családfa platform, amely segíti a társadalmilag aktív családtagok összekapcsolását és lehetővé teszi számukra, hogy egy privát digitális családfát hozzanak létre, amelyen egyebek mellett fotókat, történeteket oszthatnak meg egymással.
Az alapító döntése alapján a Gran Prize nyertesének Ann Lundin svéd képzőművész és Szász Károly kerámia- és üvegművész által tervezett és készített Gran Prize-szobrot adták át pénteken, valamint a testület alaptőkéjéből ötmillió forintot különített el, amelynek éves kamatát is felajánlotta a díjazott számára.
A szervezet a továbbiakban várja azoknak a felelős gondolkodású döntéshozóknak és magánszemélyeknek a csatlakozását a programhoz, akik segítségével gyarapodhat az alaptőke, így az elnyerhető díj összege is.
A testület a díjátadó ünnepséget Carl von Linné svéd természettudós emlékének ajánlotta.

Facebook Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .