fbpx

Lassan közeleg a Föld Órája

WWF Föld Órája Fővárosa verseny:

 Keressük a legfelelősebben gondolkodó magyar települést!

A WWF Magyarország idén 3. alkalommal hirdeti meg a WWF Föld Órája Fővárosa versenyt. A weboldalon hivatalosan regisztráló önkormányzatok mérettetnek meg, hogy kiderüljön, hol lakik a legtöbb természetvédelem iránt elhivatott ember. A településeknek ezt követően nem kell mást tenniük, csupán regisztrációra buzdítaniuk lakóikat.

WWF Föld Órája akció minden évben több mint száz országot, több ezer várost és sok millió embert hoz lázba, hiszen a világ legnagyobb civil önkéntes akciója. 2011-ben 72 hazai város, község és falu, 2012-ben 93 önkormányzat, 2013-ban pedig szintén közel száz település regisztrálta magát a foldoraja.hu weboldalon. Hogy minél több önkormányzatot buzdítson csatlakozásra, a WWF Magyarország idén 3. alkalommal hirdeti meg a Föld Órája Főváros versenyt. A megmérettetést az a magyar település nyeri meg, amelynek arányaiban a legtöbb lakója csatlakozik a WWF Föld Órája akcióhoz.

nevezéshez az önkormányzatnak hivatalosan kell regisztrálnia csatlakozását a foldoraja.hu weboldalon. Ezt követően már a lakosok aktivitásán múlik a győzelem! Minden település egyforma eséllyel indul, hiszen minél többen regisztrálnak magánszemélyként is a honlapon, megjelölve, hogy mely településről jelentkeznek, annál nagyobb az esély a cím elnyerésére. Idén is kíváncsian várjuk, melyik település bizonyul a legelhivatottabbnak a természetvédelem iránt!

A legtöbb felelős gondolkodású lakost számláló településnek 2012-ben Nyíregyháza bizonyult, 2013-ban pedig Szigetszentmiklós viselhette büszkén a címet. Tavaly a Duna-parti város a WWF Föld Órája lekapcsoló eseményre öntött 5 méter magas óriásgyertyát is megkapta, amely hónapokig a város főterén ékeskedett. Tavaly így egy szigetszentmiklósi lakos nyerhette meg a Nyíregyháza által felajánlott hosszú hétvégét. Idén pedig az alföldi város példáján Szigetszentmiklós biztosít egy rövid pihenést a 2014-es Föld Órája Főváros címet elnyerő település egyik szerencsés, regisztráló lakójának.

Arra, hogy melyik város lesz a 2014-es év Föld Órája Fővárosa, március 29-én, a Föld Órája napján derül majd fény. A címet a nyertes település egy éven keresztül viseli és használhatja kommunikációjában, vagy akár a WWF jól ismert panda logójával egészítheti ki a település határát jelző táblákat!

Mostantól nem megy nélküled! Ütött a Föld Órája! Változtass az életmódodon, és kapcsold le Te is a fényeket otthonodban március 29-én 20 óra 30 perckor egy órára! Csatlakozz te is a globális kezdeményezéshez, és regisztrálj a foldoraja.hu weboldalon!

 Ütött a Föld Órája!

A WWF idén 8. alkalommal szervezi meg a világ legnagyobb civil önkéntes akcióját, a WWF Föld Óráját, amikor arra kérjük a csatlakozókat, hogy március utolsó szombatján 1 órára kapcsolják le a világítást otthonukban.

Mostantól nem megy nélküled!

Regisztrálj a főoldalon, és kapcsolj le Te is március 29-én 20 óra 30 perckor.

És hogy mire hívjuk fel ezzel a figyelmet?

Az emberiség igényei jócskán meghaladják Földünk eltartóképességét, ugyanis közel 40 éve több erőforrást használunk fel, mint amennyit a bolygó biztosítani tud. Jelenleg 1,5 Földre lenne szükségünk, és ha nem változtatunk, 2050-re már két bolygó sem lesz elég a világnépesség szükségleteinek kielégítésére. Magyarország fogyasztása 30%-kal több, mint amennyi erőforrás hazánkban rendelkezésünkre áll. Éppen ezért mostantól nem megy nélküled, ha meg akarjuk állítani a túlfogyasztás és az éghajlatváltozás negatív folyamatát!

A WWF ezekre a problémákra hívja fel a figyelmet a világ legnagyobb civil önkéntes akciójával, a WWF Föld Órájával. Idén a WWF Magyarország energiatakarékosságra és az életmód újragondolására buzdít.

Te fenntartható módon élsz?

 Vizsgáld meg saját fogyasztásod és ökológiai lábnyomod!

Ha már a tudatos fogyasztók táborát erősíted, vagy ha szeretnél változtatni az életmódodon, kapcsold le Te is a fényeket otthonodban március 29-én 20 óra 30 perckor egy órára! Mostantól nem megy nélküled, ugyanis ütött a Föld Órája!

Mutass példát, és hívd fel a figyelmet a fenntarthatóságra!

Csatlakozz te is a globális kezdeményezéshez, és regisztrálj a weboldalon!

Facebook Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .