Új hulladékudvart és Zöld Pont gyűjtőudvart adtak át a Pécsi Lakosságnak
Páva Zsolt Pécs polgármestere és Kiss Tibor, a BIOKOM igazgatója átadta az új lakossági hulladékudvar és átrakóállomást a Szigeti tanyán (Pécs, Szigeti tanya 12-14.).
2015. június 3-ától (szerdától) 2 új létesítmény szolgálja ki a pécsieket a lakossági szelektív hulladékgyűjtés terén: egy modern, a legmagasabb szintű európai uniós szabályoknak is megfelelő hulladékudvar és átrakóállomás a pécsi Szigeti tanyán (a csempediszkont előtt a jobb oldalon, a trafóállomás után), valamint egy szintén modern, minden létező környezetvédelmi előírásnak megfelelő Zöld Pont gyűjtőudvar Postavölgyben (Pécs, Postagalamb u. 3. – a volt Baumax és a trafóállomás mögött).
A postavölgyi Zöld Pontban csak a nem veszélyes típusú újrahasznosítható hulladékok adhatóak le: papír, műanyag, üveg, fém, elektronikai hulladékok, építési törmelék, zöldhulladék, bútor-lom, gumiabroncs.
A Szigeti tanya hulladékudvarban leadhatóak ugyanazok az újrahasznosítható hulladékok, mint a Zöld Pontban, valamint még a veszélyes hulladékok is (pl.: akkumulátorok, elemek, hűtők, fénycsövek, festékek, hígítók, lakkok, növényvédőszerek és ezekkel szennyezett göngyölegek, stb.).
Az új lakossági hulladékudvar, valamint a gyűjtőpont a lakosság és a környezet védelmét szolgálja. Igénybevételükkel nagyobb mennyiségben nyerhetőek ki a hétköznapi használatban lévő újrahasznosítható anyagok (pl.: papír, üveg, műanyag, fém, stb.) és a veszélyes hulladékok is.
A veszélyes hulladékok begyűjtésére azért van nagy szükség, hogy azok a helytelen tárolás esetén ne jussanak a többi „ártalmatlan” hulladék közé, valamint a talajba, a levegőbe, a vízbázisokba – mérgezve ezzel környezetünket és az élővilágot is. Egy részük újrahasznosítható. A legfontosabb az, hogy az újrahasznosítható anyagok, valamint a környezetre, az emberre veszélyt jelentő anyagok ellenőrzött körülmények között kerülhessenek újrahasznosításra vagy ártalmatlanításra, s ne a lakossági hulladéklerakót terheljék feleslegesen. A hulladéklerakók megépítése nem csak költséges, de további tájsebeket is eredményez.
Forrás: http://www.biokom.hu