Ezt a szatyrot meg is ihatod!
A műanyag zacskók ma az egyik legnagyobb környezeti veszélyforrást jelentik. Több mint egymillió műanyag zacskót használnak szerte a világon minden percben, amelyek jelentős része a hulladéklerakókban vagy az óceánokban végzi.
A mikroműanyagok jelentik a legnagyobb veszélyt
A Természetvédelmi Világszövetség új jelentése szerint az egyebek között műszálas ruhákból és autógumikból származó mikroműanyag-részecskék tehetik ki a világ óceánjaiban sodródó műanyagszemét akár 30 százalékát, és sok fejlett országban nagyobb mértékben járulnak hozzá az óceánok szennyezéséhez, mint a nagyobb plasztikhulladékok.
Egyre többen próbálnak tenni a műanyag zacskók ellen, ilyen az Avani vállalkozás az indonéziai Balin. A sziget, amely főleg az álomszerű strandjairól, gyönyörű pálmafáiról híres mára egy turisztikai hotspottá vált. A sziget virágzó gazdasága, a növekvő kereskedelem magával hozza az egyre nagyobb fogyasztást és ezáltal a növekvő hulladékképződést. Az Avani vállalkozás a szigetre egy olyan fenntartható és környezetbarát alternatívát kínál, amely mind a turisták, mind a helyiek számára pozitívumot jelent.
Ahelyett, hogy megszabadítsák a világot a műanyag zacskóktól, ami sajnos egy lassú és fájdalmas folyamat, a cég készített egy más alapanyagú zacskót. Ez az Avani “Eco Bag”. A szatyor manióka gyökérből készül, amely vadon élő növény Indonéziában, és az abból készített zsákot nem toxikus tintával nyomják meg.
Azon túl hogy a szatyor komposztálható, még meg is iható. Miután forró víz éri a zsákot, az folyékonnyá válik és feloldódva megiható.