Kezdőlap PAZARLÓ Sok élelmiszer a lejárati dátumát követően akár három évig is fogyasztható

Sok élelmiszer a lejárati dátumát követően akár három évig is fogyasztható

Ha kedveled az oldalunkat, jelölj meg minket a Google-ban kedvenc forrásként — így gyakrabban látod majd a cikkeinket a keresőben!

Jelölj meg minket preferált forrásként

Bizonyos élelmiszerek a lejárati dátumukat követően akár három évig is el lehet még fogyasztani a Waste and Resources Action Program (WRAP) ajánlása szerint – írja a Daily Mail.

Magyarországon a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) szerint a lejárt szavatosságú élelmiszereket nem ajánlott elfogyasztani a lejárati dátumot követően, egy új brit kormányzati útmutató szerint egyes árucikkek, így többek közt a konzerváruk, a tésztafélék, az üveges lekvárok stb. a lejárati dátumokat követően akár még három évig is ehetők.

Mindezt arra vonatkozóan pontosította a brit kormány, hogy a koronavírus-járványra adott reakcióként nagyon sokan pánikvásárlásba kezdtek és számos élelmiszert halmoztak fel otthonaikban. Ezért a következő időszakban keletkező háztartási hulladék értékét közel 19 milliárd fontra becsülik.

 

Araceli Jáuregui képe a Pixabay -en.

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Helló! Miben segíthetek ma?
Exit mobile version