Kezdőlap CSOMAGOLÁSMENTES Száműzik a műanyag palackokat a San Franciscó-i Nemzetközi Reptérről

Száműzik a műanyag palackokat a San Franciscó-i Nemzetközi Reptérről

Ha kedveled az oldalunkat, jelölj meg minket a Google-ban kedvenc forrásként — így gyakrabban látod majd a cikkeinket a keresőben!

Jelölj meg minket preferált forrásként

Száműzték az egyszer használatos műanyag palackokat a San Franciscó-i Nemzetközi Reptérről.

Az ország egyik legfontosabb repterének példa nélküli intézkedése augusztus 20-án lép életbe.

Az intézkedés érinti a reptéri éttermeket, kávézókat és az automatákat is. Azoknak az utazóknak, akiknek vízre van szükségük, újratölthető alumínium- vagy üvegkulacsot kell vásárolniuk, ha nem hoztak saját palackot.

A repülőtér területén 100 palackutántöltő helyet alakítanak ki, ahol ingyen lehet szűrt vizet vételezni.

A San Franciscó-i önkormányzathoz tartozó repülőtér egy 2014-es rendeletet követ,a mely megtiltja a műanyag palackok értékesítését a város tulajdonában lévő ingatlanokon.

A műanyag csökkentése része a nagyobb tervnek, melynek célja a szén-dioxid-kibocsátás és az energiafelhasználás csökkentése és a hulladéklerakókra kerülő szemét nagy részének kiiktatása 2021-re – mondta Doug Yakel szóvivő.

A San Franciscó-i Nemzetközi Reptéren évente mintegy négymillió műanyagpalackot értékesítenek.

Dubajban és Indiában is bejelentettek hasonló intézkedéseket, de azokat még nem léptették életbe.

mti

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Helló! Miben segíthetek ma?
Exit mobile version