Kezdőlap HÍRFOLYAM Majdnem egymilliárd forint támogatást nyert egy konzorcium az elöregedett gépjárművek előbontására

Majdnem egymilliárd forint támogatást nyert egy konzorcium az elöregedett gépjárművek előbontására

Ha kedveled az oldalunkat, jelölj meg minket a Google-ban kedvenc forrásként — így gyakrabban látod majd a cikkeinket a keresőben!

Jelölj meg minket preferált forrásként

Több mint 914 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Optisol konzorcium a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban  (GINOP) a Széchenyi 2020 program keretében az elöregedett, 3,5 tonnát meghaladó, közúti haszon és tehergépjárművek előbontására, más néven fenntartható kezelési folyamatának kidolgozására – közölte az öt tagból álló konzorcium egyike, a Dél-Konstrukt Zrt. az MTI-vel.

Az Optisol konzorciumban az Alcufer Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. , a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., a Dél-Konstrukt Zrt., a Miskolci Egyetem és a Pallasz Athéné Egyetem dolgozik együtt a több mint 1,251 milliárd forint költségvetésű projekt megvalósításán. A beruházás 2017. január 1-jén indult és várhatóan két éven át tart. A szervezetek a közlekedésbiztonsági és környezetvédelmi szempontok alapján a legoptimálisabb újrahasznosítási megoldást fejlesztik ki – tették hozzá.
A program értelmében a konzorciumvezető Alcufer Kft. szolnoki telephelyén épít fel a Dél-Konstrukt Zrt. két bontó mintacsarnokot, amelyekben a 10 leggyakrabban állami tulajdonban levő haszongépjárműveket, például az Ikarus korábbi városi autóbuszait bontják majd. A feladat további lépései között szerepel egyebek mellett a legkisebb környezetszennyezéssel járó újrahasznosítási folyamat meghatározása, a járműveket alkotó szerkezeti anyagok, alkatrészek különös tekintettel a nem-fémes (műanyag, gumi, textil, fa és üveg) frakciók azonosítása.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a az Alcufer Kft. a 2015-ös lezárt üzleti évben több mint 44 milliárd 375 millió forint árbevételt ért el, adózott eredménye pedig 229,066 millió forint volt.

Forrás: MTI

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Helló! Miben segíthetek ma?
Exit mobile version