csütörtök, február 13, 2025
HomeAMI SOK az SOK(K)Felfüggesztik a kukássztrájkot Párizsban

Felfüggesztik a kukássztrájkot Párizsban

Kellő számú sztrájkoló hiányában felfüggeszti szerdától a CGT francia szakszervezet a hulladékszállítóknak a vitatott nyugdíjreform elleni tiltakozásul kezdeményezett munkabeszüntetését és a szemétégetők blokádját Párizsban és környékén, amelynek következtében március eleje óta több ezer tonna hulladék halmozódott fel a francia főváros utcáin.

„Muszáj újra tárgyalnunk a párizsi önkormányzat hulladékszállítási és feldolgozási ágazatának munkatársaival annak érdekében, hogy megerősítsük a sztrájkot, miután gyakorlatilag nincs több sztrájkoló” – ismerte el közleményében kedden a CGT.

„A harc nem ért véget, a reformot vissza kell vonni és tárgyalóasztalhoz kell ülni” – tette hozzá az ágazati többségi szakszervezet.

 

mti

 

OLVASS TOVÁBB

Kövess minket a Google hírekben is!

spot_img