csütörtök, április 17, 2025
HomeHÍRFOLYAMGorbacsov otthagyta saját környezetvédelmi szervezetét

Gorbacsov otthagyta saját környezetvédelmi szervezetét

Mihail Gorbacsov volt szovjet elnök lemondott az általa alapított, pénzügyi nehézségekkel küszködő Green Cross International (GCI) környezetvédelmi szervezet igazgatótanácsi tagságáról – közölte szerdán a GCI honlapján.

A közlemény szerint a Green Cross International nem tud eleget tenni fizetési kötelezettségeinek a többi között a Lengyelországban és az Egyesült Államokban működő nemzeti GCI-tagszervezetek elmaradó befizetései miatt.

Gorbacsov mellett, aki 2016-ig vezette a GCI-t, a szervezet pénzügyi vezetője és Jean-Michel Cousteau jelenlegi elnöke is benyújtotta lemondását.

A Nobel-békedíjas volt politikus lemondó levelében a szervezeten belüli viszályokat jelölte meg távozása okaként. “Ilyen körülmények között nem tarthatom lehetségesnek igazgatótanácsi tisztségem fenntartását, mivel jelenlétemmel ezeket a kísérleteket nem kívánom legitimálni” – írta Gorbacsov tekintettel az állítólagos hatalmi harcokra.

A genfi székhelyű GCI-t 1993-ban alapította Gorbacsov az 1992. évi Rio de Janeiró-i környezetvédelmi világkonferenciát követően. A civilszervezet egyebek között ipari katasztrófák okozta károk kezelésével foglalkozik, mint az 1986-ban balesetet szenvedett csernobili atomerőmű, de a régi, környezetkárosító katonai hulladékok eltávolítása, illetve a folyók, tavak tisztán tartása is a feladatkörébe tartozik. A Green Cross International 30 országban rendelkezik képviselettel.

Forrás: MTI

OLVASS TOVÁBB

Kövess minket a Google hírekben is!

spot_img