Kármentesít egy 15 hektáros területet az egri ipari parkban az egri önkormányzat az Új Széchenyi Terv Környezet és Energia Operatív Programjának (KEOP) közel egymilliárd forintos támogatásából – tájékoztatta a Média Eger Nonprofit Kft. csütörtökön az MTI-t.
A közleményben hangsúlyozzák, hogy a kármentesítés nyomán a szennyezett terület alkalmassá válik beruházásokra és új munkahelyek teremtésére.
A munka a tervek szerint 2015. május 31-ig tart. Ennek során megtisztítják helyben a korábbi ipari tevékenység következtében olajszármazékokkal szennyezett talajvizet. A kivitelezés főként az ipari park déli felén elhelyezkedő Bosch Rexroth Pneumatika Kft. területén zajlik az érintett tulajdonosokkal szoros együttműködésben.
A munka elvégzése után ötéves utókövetési időszak kezdődik: az illetékes hatóság a várossal karöltve folyamatosan monitorozza majd a kármenetesítés eredményét.
A Média Eger Nonprofit Kft. a közleményben emlékeztet arra, hogy az érintett ingatlan az 1990-es években a magyar államtól került az egri önkormányzat tulajdonába. A terület 2003-ban történt értékesítését követően derült fény a környezeti szennyezésre, a felelősség kérdése azonban már nem tisztázható.
Forrás: MTI