kedd, március 18, 2025
HomeHÍRFOLYAMÚjrahasznosítják a tenger mélyéről felhozott halászháló hulladékot

Újrahasznosítják a tenger mélyéről felhozott halászháló hulladékot

Görög és holland búvárok két tonna hulladék halászhálót hoztak fel a tengerfenékről Görögország északi részén, ahol fenyegetést jelentettek a tengeri élővilágra, köztük a Földközi-tengeri csikóhalak ritka, veszélyeztetett fajaira.

A Sztratoni tengerparti térségben felszínre hozott hulladékot újra fogják hasznosítani, zoknikat, sportruházatot, úszódresszeket és szőnyegeket készítenek belőlük – közölte kedden a Healthy Seas nevű szervezet, amely az az Északi-, az Adriai- és a Földközi-tengerben lévő hulladék eltakarításán dolgozik.

2013 óta a szervezet tagjai kiemeltek 453 tonna használaton kívül halászhálót a tengerfenékről. Mivel azok nem lebomló műanyagból készülnek, akár több száz éven át a tengerben maradhatnak. Mivel szinte láthatatlanok, a tengeri állatok könnyen belegabalyodhatnak.

Évente mintegy 640 ezer tonna halászhálót hagynak a tengerekben a Healthy Seas adati szerint.

mti

Photo by mali maeder from Pexels

OLVASS TOVÁBB

Kövess minket a Google hírekben is!

spot_img