A Veolia, az ökológiai átalakulás világelső vállalata döntő lépést tesz folyamatos innovációs törekvéseiben azzal, hogy partnerségre lép a Mistral AI-val, a generatív mesterséges intelligencia területén vezető vállalattal. A stratégiai partnerség célja, hogy gyökeresen átalakítsa a víz-, hulladék- és energiaágazat ipari telephelyeinek kezelését és felügyeletét.
Forradalmasítani az erőforrás-gazdálkodást és a hatékonyságot a mesterséges intelligencia segítségével
Az együttműködés középpontjában a Mistral AI fejlett nyelvi modelljének integrálása áll a Veolia adat- és tudásbázisába. Ez a szinergia a világon először valódi párbeszédet fog kialakítani az ipari létesítményekkel és ezzel példátlan átláthatóság és működési hatékonyság felé nyitja meg az utat. A partnerség ambíciója túlmutat az egyszerű folyamatoptimalizáláson, a Veolia erőforrás-gazdálkodásának forradalmasításáról és az összetett környezeti kihívások kezeléséről van szó. Ennek az élvonalbeli technológiának köszönhetően az alkalmazottak és az érdekelt felek intuitív módon interakcióba léphetnek a rendszerekkel, valós idejű ajánlásokat kaphatnak és proaktív módon megoldhatják a problémákat.
Ez a kezdeményezés része a Veolia szélesebb körű stratégiájának, amely a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségek kiaknázására irányul minden tevékenységi területén. A vállalat már most is alkalmaz innovatív megoldásokat, például intelligens érzékelőket a vízgazdálkodáshoz, fejlett válogató robotokat a hulladék újrahasznosításához, valamint előrejelző elemző rendszereket az energia optimalizálásához.
„A Mistral AI-val való partnerség döntő lépést jelent abban a törekvésünkben, hogy felgyorsítsuk az innovációt, és jobban megfeleljünk a globális felmelegedés által támasztott valamennyi kihívásnak. A generatív mesterséges intelligencia integrálásával telephelyeink és ipari folyamataink irányításába megerősítjük innovációs kapacitásunkat és optimalizáljuk a szén-dioxid-mentesítésre, a szennyeződésmentesítésre és az erőforrások regenerálására vonatkozó know-how-inkat.” – mondta Estelle Brachlianoff, a Veolia általános igazgatója.
Veolia Secure GPT: Generatív mesterséges intelligencia a környezet szolgálatában
A Mistral AI-val való partnerség kiegészíti és erősíti ezeket az erőfeszítéseket, különösen a Veolia Secure GPT nemrégiben történt bevezetését, amely egy házon belül kifejlesztett és a csoport 218 000 alkalmazottja számára elérhetővé tett generatív AI eszköz. Ez a biztonságos platform optimalizálja a napi feladatokat, miközben biztosítja a vállalat adatainak bizalmas kezelését.
A Veolia Secure GPT bevezetése döntő lépést jelent a csoport innovációs stratégiájában. A Veolia IT-csapatai által mindössze két hónap alatt kifejlesztett generatív AI-eszköz írási, fordítási, keresési és információszintetizáló funkciókat kínál. Nemcsak a működési hatékonyságot javítja, hanem a csoport érzékeny adatainak biztonságát is garantálja.
A világszerte több mint 3800 ivóvíztermelő üzem, 3200 szennyvíztisztító telep, 865 hulladékkezelő létesítmény és 48 745 energetikai létesítmény birtokában ennek az innovációnak a potenciális hatása óriási. A Veolia célja, hogy 2027-ig 18 millió tonna CO2-egyenértéket kerüljön el ügyfeleinél és ezt az ambiciózus célt a mesterséges intelligencia segíteni fogja elérni.
A mesterséges intelligencia a Veolia üzleti tevékenységének középpontjában
A mesterséges intelligencia integrálása a csoport valamennyi tevékenységére kiterjed:
Vízgazdálkodás: Az intelligens, összekapcsolt érzékelők valós időben figyelik a vízfogyasztást, míg a prediktív algoritmusok optimalizálják az elosztást, így csökkentve a veszteségeket és az energiafogyasztást.
Hulladékgazdálkodás: Az olyan intelligens válogató robotok, mint a Max AI, jelentősen javítják az újrahasznosítási teljesítményt, míg az olyan rendszerek, mint a Portik, valós időben elemzik a hulladékáramokat.
Energiagazdálkodás: Az AI-rendszerek elemzik és optimalizálják az épületek és ipari folyamatok energiafogyasztását, hozzájárulva a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséhez.
Előrejelző karbantartás: Az olyan eszközök, mint a csatlakoztatott doboz Bob folyamatosan felügyelik a létesítményeket, és észlelik a rendellenességeket, mielőtt azok problémássá válnának.
Távvezérlés: A Hubgrade vezérlőközpontok lehetővé teszik a létesítmények távoli és folyamatos irányítását, valós időben optimalizálva azok működését.
A Veolia és a Mistral AI közötti partnerség, valamint az olyan belső kezdeményezések, mint a Veolia Secure GPT, fordulópontot jelentenek a környezetvédelmi iparágban. Tökéletesen illusztrálja, hogy az emberi szakértelem és a mesterséges intelligencia szövetsége hogyan gyorsíthatja fel az ökológiai átalakulást, miközben újradefiniálja a teljesítmény- és fenntarthatósági normákat az alapvető szolgáltatások irányításában. A Veolia így nem csak hagyományos tevékenységi területeinek vezetőjeként, hanem a környezetet szolgáló technológiai innováció úttörőjeként is megerősíti önmagát.
Forrás: veolia
Image by Kohji Asakawa from Pixabay